Jdi na obsah Jdi na menu
 


STŘÍHÁNÍ ŽIVÝCH PLOTŮ

20190625_125445.jpglogo.jpg

Při stříhání živých plotů, je třeba dodržet základní atributy udržitelnosti. Špatně stříhaný živý plot se časem rozklesává a bortí, po čase působí nevzhledně, nebo se stává od zdola průhledným, jelikož již v dolních patrech nad zemí neobráží.

Není to způsobeno stářím, ani velikostí plotu, ale špatným střihem. Bohužel k tomuto jevu může dojít až po 3-5 letech, kdy se již tyto nedostatky velmi těžko opravují.

K naší lítosti se toto stalo běžnou praxí nejen neznalých uživatelů, ale i zahradníků, neboť špatně provedený střih je rychlejší a efektnější.

Jak tedy zkontrolovat správně provedený střih živého plotu?

Stejně jako každý přirozený strom má tvar trojúhelníku Výsledek obrázku pro stromeček kreslený , aby na jednotlivá patra větví dopadaly sluneční paprsky rovnoměrně, měl by toto kopírovat i náš střih, kterým následně udáváme, kde bude hmota více dorůstat.

Tedy úhel střihu plotu by měl mít tentýž tvar trojúhelníku. Od země směrem nahoru se nepatrně zužuje.

Špatně stříhaný živý plot vypadá obráceně

Což způsobuje že horní část plotu je jednak těžší, při deštích, nebo sněhu se rozklesává a za druhé brání dopadům paprsků do nižších pater. Živý plot ve spodní části časem odumírá, neobráží zelenou hmotou a stává se průhledným, Tak to během let pokračuje až do chvíle, kdy je zelený jen nahoře, stává se nevzhledným a přestává plnit svoji funkci pro kterou byl vysazen.

          

Následně uvažujeme o likvidaci tohoto plotu. Možná se setkáme i s názory"odborníků", že plot již byl starý, proto se to stalo. Ale bylo to jen špatným střihem, živý plot dokáže plnit skvěle svou funkci po celou dobu svého života.

Nabízíme proto:

  • ODBORNÉ STŘÍHÁNÍ ŽIVÝCH PLOTŮ
  • OPRAVY ŠPATNĚ STŘIHANÝCH PLOTŮ
  • REDUKCE PŘEROSTLÝCH PLOTŮ

 

              PŘED                                                                    PO

 

             

                  PŘED                                                                    PO

 

              

                  PŘED                                                                    PO

               

 

 

STŘÍHÁNÍ VZROSTLÝCH PLOTŮ

 

              

 

 

TVARY NEJSOU JEN KOULE

 

              

 

               

 

ZPĚT NA ÚVOD